Sanal Komisyoncu’ya Müşterilerce Sık Sorulan Sorular

Satın Aldığım Ürün için Komisyon Ödeyecek miyim?
Hayır. Sadece ürünün ücretini ödeyeceksiniz. Sanal Komisyoncu müşterilerinden herhangi bir komisyon almamaktadır.

Alışveriş Süreci Nasıl İşler?
* Sipariş edilen ürünler hemen satıştan çekilir ve ödemenin gelmesi (3 saat) beklenir. Siparişten itibaren 3 (üç) saat içinde ödemesi ulaşmayan siparişler iptal edilir ve ürünler tekrar listelenir.
* Ödemesi ulaşan siparişler hemen hazırlanmaya başlanır. Ürünler 1-3 iş günü içinde kargoya verilir (Ödemesi saat 13:00’ten sonra ulaşan siparişlerin işlemleri bir sonraki işgününe sarkmaktadır).
* Kargonun teslim alınması ile süreç tamamlanmış olur. Ürün belirtilen evsaftan farklıysa/alışverişten caymak istiyorsanız paketi teslim almayın. Kargoyu teslim almanız ürünü kabul ettiğiniz manasına gelecektir.

Satın Aldığım Ürünün Ücretini Ne Zaman Göndermem Gerekiyor?
Sipariş ettiğiniz ürünün size gönderilmesi için ürün bedelinin hesabımıza ulaşması gereklidir. Sipariş bedelini gecikmeden yapmanız ürünün size daha çabuk gönderilmesini sağlayacaktır. Sipariş edilen ürünlerin bedelinin en geç 5 saat içinde gönderilmesi gereklidir. Bedeli 5 saat içinde gönderilmeyen siparişler iptal edilir.

Satın Aldığım Ürünler için Ne Kadar Kargo Ücreti Ödeyeceğim?
Kargo ücreti satın aldığınız ürünlerin size ulaştırılması bedelidir. Ödeyeceğiniz kargo ücreti doğal olarak aldığınız ürün miktarına, çeşidine, bulunduğunuz ülkeye göre değişecektir.

Teyidli Satıcı Ne Demektir?
Sanal Komisyoncu’nun daha önceki işlemleri ve daha bir çok faktörü göz önüne alarak “Güvenilir Ticari Partner” olduğuna kanaat getirdiği Satıcı’lara “Teyidli Satıcı” ünvanı verilir. Teyidli Satıcı’ların ürünlerini teyid almaya gerek olmadan direkt satın alabilirsiniz.

Teyidli Ürün Ne Demektir?
Ürün ilanı “Teyitli Ürün (Lütfen satın almadan önce bizimle iletişim kurun)” ibaresi ile yayınlanan, satın almadan önce ürünün son durumunu (hala satışta mı, fiyatı değişmiş mi, vs) Sanal Komisyoncu’yla temas ederek teyid almanız gereken ürünlerdir. Temasınız üzerine Sanal Komisyoncu ürünün satıcısı ile temasa geçerek ürünün son durumu hakkında sizi bilgilendirir. Sanal Komisyoncu ürünün satışına teyid verdikten sonra artık ürünü satın alabilirsiniz.

Satıcılarla Temas Edebilir miyim?
Sanal Komisyoncu’da çok sayıda satıcı ürün listelemektedir. Hizmeti standart bir kalitede verebilmek için bütün işlemleri Sanal Komisyoncu yürütmekte, alıcı ve satıcı birbiri ile temas etmemektedir.

Aldığım Ürünü Hangi Durumda İade Edebilirim ?
Keyfi iadeler kabul edilmemektedir ve koşulsuz iade hakkınız bulunmamaktadır. Aldığınız ürünü ancak açıklamasından farklı nitelikler/kusurlar taşırsa iade edebilirsiniz. Ürünü almadan önce özelliklerini mutlaka okuyun. Ürünü teslim alırken mutlaka kargo görevlisinin yanında açarak kontrol edin. Üründe beklenmedik bir problem problem var ise kargo görevlisi ile beraber durumu tespit eden tutanak düzenleyerek imza altına alın. Teslim anında ayıplı olduğu kargo görevlisi ile tutanak tutularak tespit edilmeyen, ambalajı açılan ürünler için şikayet ve iade talebi kabul edilmeyecektir.

Ürünü Görerek Satın Alabilir miyim?
Bedeli 1 000 TL’nin üzerinde olan ürünleri (İstanbul’daki merkezimizde) görerek satın alabilirsiniz. Görerek satın almak istediğiniz ürünün Satıcı’dan getirtilmesi için Sanal Komisyoncu ile 1-3 gün önceden randevulaşılması gerekmektedir.